Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Włoskie Spotkania Osteologiczne pod Wawelem

IMG_8942W połowie marca firma FM Dental przygotowała dla chirurgów, ortodontów i periodontologów Włoskie Spotkania Osteologiczne. 

W pierwszym dniu konferencji 14 marca dr Andrea Podesta skupił się na temacie „Technik akceleracji przesunięć ortodontycznych w codziennej praktyce”. Przedstawił przypadki kliniczne mikrochirurgicznych metod akceleracji przesunięć bloków kostnych. Dr Podesta zaprezentował, jak można leczyć skutecznie, ale – co najważniejsze – bezpiecznie.

W sobotę (15 marca) prof. Giulio Rasperini zaprezentował wykład na temat leczenia powikłań periodontologicznych po tradycyjnych terapiach ortodontycznych u osób dorosłych.

Wzbudził ogromne zainteresowanie uczestników spotkania, opisując przypadkikliniczne najczęstszych powikłań w obszarze tkanek miękkich występujących po i w trakcie leczenia ortodontycznego.

W części warsztatowej skupił się na regeneracji pionowych ubytków kostnych wokół zęba po leczeniu ortodontycznym i zarządzaniu tkankami miękkimi przy pokrywaniu recesji powstałych w wyniku leczenia ortodontycznego.

O tegoroczne spotkanie i nowości zapytałam Małgorzatę Mołatę-Odrobinę, kierownik ds. promocji i reklamy w firmie FM Dental.

W tym roku Spotkanie Osteologiczne przyjęło inną formę. Jaka idea przyświecała Państwu przy organizacji konferencji?

Już od wielu lat organizujemy różnego rodzaju kursy, spotkania i szkolenia dla lekarzy. Spotkania poświęcone zagadnieniom związanym z osteointegracją czy też, mówiąc szerzej, regeneracją tkanek twardych i miękkich organizowaliśmy od 2000 roku cyklicznie, co dwa lata, pod nazwą „Osteologia”. Jeszcze dwa lata temu było to spotkanie, w którym brało udział prawie 300 lekarzy, kilkunastu wykładowców, przeprowadziliśmy 8 warsztatów praktycznych oraz kilkanaście wykładów. Jednak już wtedy zastanawialiśmy się, czy takie duże spotkania są optymalną drogą do promowania wiedzy i dzielenia się doświadczeniem.

Uczestnicy naszych kursów zwracali uwagę, że często brakuje im możliwości dokładniejszego zaznajomienia się z omawianą podczas kursu lub szkolenia problematyką. Wykład nawet najlepszego klinicysty, jeśli trwa 1,5 godziny, zazwyczaj nie jest w stanie wyczerpać tematu. Dla słuchaczy zazwyczaj jest to tylko „dotknięcie” istotnych kwestii, raczej inspiracja, a nie wiedza w takim zakresie, w jakim jej potrzebują. Zaproponowaliśmy uczestnikom naszych spotkań intensywny „Dzień z Wykładowcą” – najpierw obszerny wykład, a potem interaktywne warsztaty. A wszystko to w kameralnym gronie, gdzie łatwiej o sprawną komunikację i szybką reakcję. Jak się już dowiedzieliśmy, w opinii uczestników jest to formuła, która lepiej odpowiada autentycznym potrzebom lekarzy.

Jakie nowoczesne rozwiązania oferują Państwo stomatologom w 2014 roku?

Nowoczesność czy też innowacyjność produktów, które mamy w swojej ofercieto jedna z głównych cech wyróżniających FM Dental na rynku. Jest jednak również i druga – udokumentowana, potwierdzona wiarygodnymi badaniami klinicznymi skuteczność i bezpieczeństwo działania. Dlatego lekarz nie znajdzie u nas „nowinek ostatniego sezonu” czy produktów, które dziś są modne, a jutro nikt nie będzie o nich pamiętał. Współpracujemy wyłącznie z renomowanymi, najlepszymi na świecie producentami, liderami w danym obszarze produktów dla stomatologii, np. w obszarze chirurgii czy implantologii są to firmy: Geistlich Biomaterials, Mectron Piezosurgery czy Camlog Biotechnologies. Z zakresu stomatologii ogólnej proponujemy klientom nowoczesne komputerowe znieczulenia technologią Wand, które w tym roku oferujemy w atrakcyjnej finansowo ofercie.

Anna Bętkowska-Bielach