Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Wprowadzenie koordynatora leczenia szansą na większe obroty klinik stomatologicznych. Medical Finance Group wprowadza nowe standardy.

Medical Finance Group (MFG), warszawska firma specjalizująca się finansowaniu płatności ratalnych za usługi medyczne, promuje w Polsce anglosaski model funkcjonowania kliniki stomatologicznej. Wprowadzenie przez kliniki stomatologiczne tzw. Koordynatora leczenia (ang. treatment coordinator), może zwiększyć obroty placówki nawet o 60 proc.

 – Promujemy anglosaski model funkcjonowania kliniki stomatologicznej, w której ważną funkcję spełnia tzw. koordynator leczenia. Zachodnie kliniki, które taki model wdrożyły zanotowały nawet 60% wzrost obrotów- zauważa Krzysztof Sokalski, prezes MFG. Obecnie właściciel marki MediRaty prowadzi testowe szkolenia w tym zakresie w 3 klinikach. – Monitorujemy efekty zmiany i chcemy wykorzystać doświadczenia właścicieli i lekarzy w tych klinikach, po wprowadzeniu koordynatora-  zapowiada prezes.  Testy te są w pełni finansowane przez MFG. – Wprowadzenie koordynatora daje korzyści klinice, a przez to i nam- tłumaczy Krzysztof Sokalski. W klinice pacjent dostaje pełną i zrozumiałą informację o leczeniu.  Jest zaznajamiany z wariantami leczenia, oraz alternatywnymi kosztorysami, dzięki czemu nie musi wyszukiwać tańszych opcji. – Przekonany do celowości leczenia pacjent nie rozważa opcji leczyć się lub nie, a jedynie jak sfinansować to leczenie. W takiej sytuacji koordynator leczenia podaje opcję ratalną jako jeden z kilku wariantów finansowania leczenia. Daje nam to znaczące zwiększenie biznesu w klinikach w których pojawia się stanowisko koordynatora. Sposób zapłaty za leczenie przestaje być tematem tabu, a staje się jedną z integralnych części usługi stomatologicznej świadczonej w gabinecie- konkluduje prezes.

Popularyzacja funkcji koordynatora leczenia to tylko jeden z elementów strategii, który ma pozwolić warszawskiej spółce na skokowe zwiększenie skali działalności. – Mamy pomysł i opracowaną długofalową strategię dla firmy. Obecnie skupiamy się nad wyborem najbardziej optymalnej dla nas ścieżki finansowania. Rozważamy różne scenariusze, w tym wejście na giełdę. Ostateczne decyzje podejmiemy do końca wakacji- zapowiada Krzysztof Sokalski.

Dodatkowe środki pomogą spółce umocnić pozycję lidera w kategorii medical consumer finance, zintensyfikować komunikacje z rynkiem i powiększyć portfolio placówek współpracujących z obecnych ponad 5 000 do 9 000. – Rynek medical consumer finance jest wciąż w Polsce w początkowej fazie rozwoju. Dlatego potencjał jest ogromny- podkreśla prezes. W krajach Europy zachodniej takich jak Włochy, Hiszpania czy Niemcy nawet do 60% prywatnie opłacanych  procedur stomatologicznych jest finansowana  przez pacjentów z wykorzystaniem produktów kredytowych. W Polsce ten odsetek jest wielokrotnie niższy. Dotyczy to także innych dziedzin jak ortopedia czy okulistyka. Coraz większy popyt na finansowanie ratalne można zaobserwować również na szybko rosnącym rynku medycyny estetycznej.

 O SPÓŁCE

Medical Finance Group S.A. to warszawska spółka oferująca pierwszy w Polsce system finansowania i płatności ratalnych za usługi medyczne świadczone przez ponad 5 000 placówek współpracujących tj. gabinety, szpitale i kliniki. Funkcjonuje na rynku od 2010 r. początkowo pod nazwą Ratalnie.com, a od 2012 roku jako Medical Finance Group (MFG). Jest właścicielem marek MediRaty, MediLine i MedKarta. Prowadzi działalność na rynku polskim, działając w dwóch obszarach rynku: klienta indywidualnego oraz lekarzy prowadzących praktykę. W pierwszym obszarze MFG oferuje osobom fizycznym pożyczki konsumenckie z przeznaczeniem na pokrycie szeroko rozumianych usług stomatologicznych, medycznych i estetycznych (health&beauty).

W drugim obszarze oferuje lekarzom mającym praktykę lekarską, pożyczki gotówkowe na cele związane z prowadzoną działalnością.

 

 

Źródło:

Medical Finance Group

Zdjęcie:

Adobestock