Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Wraca pomysł odpracowywania studiów medycznych

Przedstawiciel kolejnego resortu chce, by lekarze musieli po studiach podjąć pracę w polskich placówkach medycznych. Tym razem chodzi o Ministerstwo Rozwoju.
Temat był gorący ponad pół roku temu, po wypowiedziach wicepremiera Jarosława Gowina, ministra nauki. Z jego planami nie zgadzał się minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, i kwestia szukania rozwiązań, jak zatrzymać adeptów medycyny w kraju, ucichła. Jednak na konferencji w siedzibie Naczelnej Rady Lekarskiej sekretarz stanu w resorcie rozwoju Paweł Chorąży stwierdził, że lekarze gremialnie wyjeżdżają z Polski i trzeba temu przeciwdziałać. – Wydaje mi się, że racjonalność po stronie państwa powinna wskazywać na szukanie możliwości odpracowywania przynajmniej jakiejś części wykształcenia, które zostało sfinansowane przez państwo – mówił wiceminister. Przyznał, że powody, dla których młodzi medycy wyjeżdżają z kraju to szansa na lepsze życie i zarobki poza ojczyzną.
Wypowiedź wiceministra rozwoju wywołała burzę. Medycy zastanawiali się, czy rząd będzie robił wyjątek tylko dla nich i zwracali uwagę, że problemem są wyjazdy z kraju także innych specjalistów, choćby inżynierów czy informatyków, którzy również korzystają z bezpłatnego szkolnictwa wyższego.

 

 

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna”