Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Wspomóż wolontariacką działalność stomatologów w Afryce

Program Denstysta w Afryce polega na wsparciu wolontariackiej działalności warszawskiego stomatologa w Kamerunie. O trudach, próbie radzenia sobie z niedogodnościami, brakami dosłownie wszystkiego możecie przeczytać na łamach czasopisma Stomatologia oraz na portalu StomatologiaNews.pl: Dentysta w Afryce.

 

1procent5aDr Konrad Rylski w marcu 2011 roku po raz pierwszy gościł na kameruńskiej ziemi, gdzie mógł na własne oczy zobaczyć jak naprawdę wygląda praca misyjna i życie ludzi Trzeciego Świata. Jego pobyt miał na celu zorientowanie się w potrzebach stomatologicznych w okolicy miast Atok, Messamena i Abong Mbang. W czasie pobytu, odwiedzając cztery ośrodki zdrowia, wykonał przeglądy uzębienia u dzieci i dorosłych. Przyznaje, że nie znalazł odpowiedzi na wszystkie nurtujące go pytania, jednak dobrze zorientował się w problemach zdrowia jamy ustnej w tym rejonie Kamerunu.

 

W Polsce usilnie zabiega o środki i pomoc rzeczową na wolontariacką działalność. Jak bardzo potrzebny jest polski dentysta? We wschodnim rejonie Kamerunu stomatologów jest zaledwie dwóch. W Burundi kilku na cały kraj.

 

Lekarz apeluje:  „Potrzebujemy głównie materiałów stomatologicznych i narzędzi chirurgicznych, takich jak: materiały glassjonomerowe, amalgamat, materiały opatrunkowe, znieczulenia, narzędzia kanałowe, materiały do dezynfekcji (…) Nawet jedno opakowanie dentyny może pomóc”.

 

kontakt z dr Konradem Rylskim
e-mail: dentysta@dzieciafryki.com

 

 

Fundacja DZIECI AFRYKI

78 2490 0005 0000 4600 9165 1606

tytuł: „D1 Dentysta w Afryce”

 

zbiórka publiczna prowadzona za pozwoleniem MAiC  zgodnie z decyzją nr 155/2013

 

pit3