Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Wybielanie zębów coraz popularniejsze

479484698_gasior_wybielanie_OK

Fot. Newseria

Na zabieg wybielania zębów stać coraz więcej Polaków. Ceny w ostatnich latach mocno spadły. Metoda laserowa, uważana obecnie przez wielu stomatologów za najskuteczniejszą, to koszt ok. 800 zł. Najbezpieczniej zabiegi wybielające wykonywać u stomatologa, który dokładnie sprawdzi stan zdrowia uzębienia. Dobry gabinet dentystyczny powinien mieć wysokiej klasy sprzęt i posiadać pozytywne rekomendacje klientów.

Wybielanie to przywrócenie naturalnego koloru zębom, usunięcie przebarwień, kamienia nazębnego czy innego rodzaju osadów.

– Moda na wybielanie zębów najbardziej popularna była w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej. Zaczęła się od gwiazd z Hollywood i do nas przyszła właśnie stamtąd. Początkowo w Polsce wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym było kojarzone z bardzo wysoką ceną, a przez to z usługą dla celebrytów, ale rynek i czasy zweryfikowały to. Ceny znacznie spadły, a sam zabieg stał się na tyle popularny, że dzisiaj korzystają z niego wszyscy, bez względu na status społeczny – mówi Michał Gąsior, dyrektor marketingu gabinetu dentystycznego SmileSPA.

Zabieg wybielania w gabinecie dentystycznym można wykonać za pomocą kilku metod, m.in. specjalnych nakładek, lamp lub lasera. Pierwsza metoda trwa do czterech tygodni, a jej koszt wynosi od 600 zł do 1000 zł. Zabieg wykonywany za pomocą lampy to koszt od 500 do 3000 zł, w zależności od ilości zębów. Kończy się on po jednej wizycie. Z kolei za laserowe wybielanie płaci się średnio od 800 do 1500 zł. Zabieg jest także zazwyczaj jednorazowy, trwa do kilkudziesięciu minut.

– Jeżeli myślimy o wybielaniu, to dziś najskuteczniejsze jest wybielanie laserowe. Biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości, jest również najtańsze, a efekt utrzymuje się najdłużej – uważa Michał Gąsior.

Zęby zachowują biel do trzech lat. Zabieg laserowy może być wykonywany u osób powyżej 16. roku życia. Wybielaniu nie mogą poddać się jednak m.in. osoby uczulone na składnik wybielający, te z mocną nadwrażliwością zębów, kobiety w ciąży i karmiące oraz osoby z chorobą Parkinsona.

Zabieg wybielania zębów znajduje się również w ofercie gabinetów kosmetycznych.

– Odkąd weszła w życie najnowsza dyrektywa Unii Europejskiej, wybielanie zębów może przeprowadzać tylko lekarz stomatolog – mówi Michał Gąsior.

Nie wszyscy po zabiegu będą mieli śnieżnobiałe zęby, które często prezentują gwiazdy.

– Zęby, które widzimy na dużym ekranie, nie są zębami po wybielaniu. Taki efekt możemy osiągnąć tylko za pomocą licówek bądź innego rodzaju nakładek – podkreśla dyrektor marketingu SmileSPA.

Źródło: Newseria.pl