Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Wyjątkowy KRAKDENT 2015!

KRAKDENT 2014Takiej edycji Międzynarodowych Targów Stomatologicznych KRAKDENT® jeszcze nie było! Po raz pierwszy jedno z najważniejszych miejsc spotkań branży dentystycznej w Europie Środkowo-Wschodniej i wiodąca impreza w naszym kraju odbędzie się w nowoczesnym centrum targowo-kongresowym EXPO Kraków. Przez trzy dni (19-21 marca) stomatolodzy z Polski i z zagranicy będą mogli poznać nowości prezentowane przez ponad 300 wystawców z całego świata. Co ciekawe, cała powierzchnia wystawiennicza została sprzedana kilka miesięcy temu (!), co świadczy o ogromnym zainteresowaniu i randze wydarzenia organizowanego przez Targi w Krakowie.

– Na KRAKDENT® przyjeżdżam od lat. Zaletą tych Targów jest to, że można wszystkiego dotknąć, wypróbować, porozmawiać z przedstawicielami firm. Internet nie daje takiej możliwości. Jestem pod wrażeniem ogromnej ilości produktów oraz niezwykle interesujących prezentacji na stoiskach – mówiła Natalia Dach z firmy Animed podczas zeszłorocznej edycji KRAKDENTu®.

Dążąc do perfekcji

KRAKDENT® to niezwykle ważne wydarzenie dla każdego stomatologa, który chce prowadzić swój gabinet w zgodzie ze światowymi trendami. Tysiące lekarzy przyjeżdżają do Krakowa nie tylko, by zrobić zakupy, ale także by podnieść swoje kwalifikacje. Targom od lat towarzyszy bogaty program szkoleniowy, który pozwala znacząco zgłębić wiedzę, zdobyć punkty wymagane przez Ministerstwo Zdrowia i poznać doświadczenie światowej klasy specjalistów w niemal każdej dziedzinie stomatologii. Program dedykowany jest lekarzom, technikom dentystycznym oraz higienistkom i asyście dentystycznej.

Dla lekarzy

Przy okazji targów zostanie zorganizowanych w ramach programu Krakdent-edu szereg kursów doskonalących dla lekarzy. Wśród nich na plan pierwszy wysuwa się nowość, a zarazem niezwykle uniwersalny moduł: „Sesja chirurgiczna: Praktyczne aspekty chirurgii stomatologicznej dla lekarzy ogólnie praktykujących” oraz coś, co z pewnością zainteresuje wszystkich, korzystających w swoich praktykach z technik laserowych, czyli słynne na całym świecie, a odbywające się po raz pierwszy w Polsce „Sympozjum World Clinical Laser Institute Kraków 2015”.

Ponadto uczestnicy KRAKDENTu® będą mogli wziąć udział w sesji periodontologicznej oraz IV Ogólnopolskiej Sesji Stomatologicznej „Okluzja. Teoria i praktyka. Dlaczego warto się uśmiechać?”, organizowanej w ramach I Akademii Okluzji.

Tradycyjnie ostatniego dnia Targów odbędzie się prestiżowa konferencja Dental Spaghetti. Tym razem tematem przewodnim będzie Stomatologia estetyczna w nowym wymiarze: wykonalna, wyuczalna, powtarzalna. Swoje prezentacje wygłoszą światowej klasy specjaliści z Hiszpanii, Francji i Włoch.

KRAKDENT 2014 ZDJ 2

Dla techników, higienistek i asystentek stomatologicznych

Wiele ciekawych spotkań czeka na techników dentystycznych. Wśród nich m.in. warsztaty dotyczące: Odbudowy siekacza w oparciu o bloczek VITA Suprinity (szkło litowe wzmocnione cyrkonem) charakteryzowany ceramiką VITA VM11, Biofunkcjonalnego wykonywania protez ruchomych przy bezzębiu całkowitym, czy Lutowania metalowych elementów w zastosowaniach ortodontycznych na przykładzie płytki Hawleya.

Dla higienistek i asysty technologicznej przygotowano przede wszystkim praktyczno-teoretyczny kurs medyczny: Rozwijamy nowoczesne techniki pracy. Kierunki specjalizacji w wykonywaniu zawodu, a także warsztaty: zastosowanie lasera do zabiegów wybielania i znoszenia nadwrażliwości pozabiegowej (wraz z demonstracją zabiegu) oraz przygotowanie gabinetu do procedur higienicznych,  aktualne zagrożenie skażeniem, demonstracja procedur szybkiego reagowania.

Trwają zapisy on-line na wszystkie wymienione szkolenia i warsztaty w ramach programu Krakdent-edu.

Światowa jakość KRAKDENTu®

Warto wspomnieć, że odbędzie się również konkurs o Medal Najwyższej Jakości Targów KRAKDENT® 2015 oraz kolejna edycja akcji charytatywnej DENTOPOMOC. Natomiast wszystkich uczestników, odbywających się od wielu lat Targów KRAKDENT®, ucieszy to, że ich 23. edycja odbędzie się w nowej lokalizacji, na terenach Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków.

– Będzie nam niezwykle miło zaprosić Państwa do jednego z najnowocześniejszych obiektów wystawienniczych w naszym kraju. Do dyspozycji naszych gości oddajemy dwie przestronne i niczym nieograniczone hale oraz kompleks mniejszych sal seminaryjnych o łącznej powierzchni 13 tys. m2. Cieszymy się, że Targi o niezwykle bogatej tradycji, cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem od wielu lat zyskały przestrzeń wystawienniczą na światowym poziomie. To z pewnością pomoże jeszcze mocniej rozwinąć formułę ulubionej imprezy polskich stomatologów – mówi Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie, zapraszając do Krakowa w dniach 19-21 marca.

Więcej informacji na stronie www.krakdent.pl