Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Wystawa „Dentysta w Afryce”

Z okazji pierwszych urodzin warszawska Klinika Stomatologiczna DeClinic zaprasza na wystawę fotografii poświęconej działalności charytatywnej w Afryce. Wystawę można obejrzeć w dniach 31 marzec – 12 kwietnia w godz. 9.00 – 20.00.

 

serce zdj_dr_Asia_1aNiezwykła wystawa fotografii dokumentujących program „Dentysta w Afryce” jest cytatem z misji odbytych w Kamerunie i Namibii. Dla mieszkańców Afryki ból zębów to codzienność. Bez możliwości skorzystania z pomocy stomatologa cierpią miesiącami ….

 

Fotografie obrazują niezwykłą historię dr. Konrada Rylskiego, który oprócz udzielania pomocy medycznej organizuje za pośrednictwem fundacji lub prywatnych darczyńców wsparcie materialne i zaplecze finansowe dla niezależnych lecznic w Afryce. Prezentowane fotografie, oprócz reporterskiej relacji z programu „Dentysta w Afryce”, ukazują również życie codzienne mieszkańców wiosek i miasteczek dając poczucie zaufania dla działalności wolontariuszy. Jednym z sukcesów projektu jest uruchomienie gabinetu w Abong-Mbangu w Kamerunie, którego ciągłość funkcjonowania stara się zapewnić Fundacja „Dzieci Afryki” poprzez propagowanie akcji w Polsce i aktywny kontakt z kolejnymi lekarzami-wolontariuszami.

 

Wystawa fotografii wzbogacona jest o prezentację narzędzi dentystycznych, które dr Konrad Rylski zabrał ze sobą do Afryki.

 

Z powodu częstych przerw w dopływie prądu, praca w gabinecie jest bardzo utrudniona. Wielokrotnie trzeba przekładać wizyty umówionych pacjentów, a w sytuacji, kiedy gabinet działa, bazując na pracy lekarzy wolontariuszy, jest to szczególnie duże utrudnienie i strata dla miejscowej ludności. Skutkiem tego jest mniejsza ilość przyjętych w gabinecie pacjentów.

Afryka DeClinic_3 Afryka DeClinic

 

Wystawa organizowana jest we współpracy z Galerią Nizio – Mirosława Nizio, który współtworzył i zrealizował m.in. wystawę główną Muzeum Powstania Warszawskiego, które jest najczęściej odwiedzaną instytucją kulturalną w Polsce.  W chwili obecnej pracuje nad wystawą w Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie.

 

Więcej informacji: http://www.declinic.pl/wystawa-dentysta-afryce/

 

Wystawa „Dentysta w Afryce”  została objęta patronatem medialnym czasopisma Print

 

 

***

DeClinic jest nowoczesną kliniką stomatologiczną specjalizującą się w stomatologii estetycznej i chirurgii szczękowo-twarzowej, zlokalizowaną na warszawskim Mokotowie. Zapewnia kompleksową opiekę stomatologiczną z zakresu diagnostyki, profilaktyki, stomatologii zachowawczej i stomatologii estetycznej, protetyki, ortodoncji, implantologii, endodoncji, periodontologii i chirurgii szczękowo-twarzowej. Jest wyposażona w 5 gabinetów lekarskich, salę operacyjną oraz najnowocześniejszą aparaturę diagnostyczną i medyczną.