Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Wzorcowe procedury radiologiczne

Resort zdrowia opublikował wzorcowe procedury radiologiczne. Dokument zawiera szczegółowy opis sposobów wykonywania takich procedur, jak radiografia (zębowe, zgryzowe – ocena szczęki lub żuchwy, skrzydłowo-zgryzowe, pantomogram) czy zdjęcia wolumetryczne (części twarzowej czaszki).

Ministerstwo Zdrowia 300x111

Opis procedury podzielony jest na dwie części – ogólną i szczegółową. Prócz identyfikatora procedury, znajdują się w nim informacje na temat celu procedury, względnych i bezwzględnych przeciwwskazań do jej zastosowania, wymagań dotyczących pomieszczeń i wyposażenia pomocniczego czy personelu biorącego udział w jej realizacji.

Wzorcowe procedury obowiązują od 1 stycznia 2015 roku. Dokument dostępny jest tutaj.

Ministerstwo Zdrowia