Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Zęby po wybieleniu wymagają odpowiedniej pielęgnacji i diety

kupis ikwpŻeby efekt wybielenia zębów utrzymał się jak najdłużej, trzeba stosować tzw. białą dietę, czyli unikać potraw, napojów, warzyw i owoców mocno barwiących. Po profesjonalnym zabiegu wybielania stomatolodzy stanowczo odradzają stosowanie past dla palaczy. Wszelkie przebarwienia, które mogą się pojawić, trzeba usuwać w profesjonalnym gabinecie. 

– Po zabiegu wybielania zębów zalecamy pewne rygory dietetyczne. Przez 2-3 dni należy unikać czerwonego wina, kawy, czarnej i zielonej herbaty oraz mocno barwiących owoców, takich jak borówka, jagoda, wiśnia, a po ich zjedzeniu w miarę możliwości powinniśmy jak najszybciej umyć zęby – mówi Marzena Kupis, lekarz stomatolog z kliniki SUPRADENT.

Stomatolodzy radzą, by osoby palące odstawiły papierosy. Dym tytoniowy bardzo szybko przebarwia wybielone zęby, a w reakcji z wolnymi rodnikami uwalnianymi z preparatów wybielających ma działanie silnie rakotwórcze.

– Absolutnie nie są zalecane pasty dla palaczy, czyli pasty z wysokim współczynnikiem ścieralności. Zabieg wybielania zębów daje absolutnie zadowalające efekty, które utrzymują się około roku. W międzyczasie, jeżeli u pacjenta pojawią się jakieś przebarwienia, to można je w łatwy sposób usunąć podczas zabiegów higienizacji, piaskowania zębów – tłumaczy lek. stom. Marzena Kupis.

Ważna jest także codzienna higiena jamy ustnej: używanie dobrej pasty, płynu do płukania i nici dentystycznej. Dzięki temu w przestrzeniach między zębami nie będzie zalegał osad, który powoduje żółknięcie. Zęby tracą ok. 40 proc. swojej jasności po roku od wybielania.

– Po około roku od zabiegu wybielania zębów pacjenci wracają na zabieg przypominający. Alternatywą są szyny do wybielania domowego, które mogą ten efekt wydłużyć. Zwykle zabieg powtarza się raz do roku. Pacjenci są wtedy najbardziej zadowoleni, bo efekt jest naprawdę bardzo widoczny.

 

Źródło: Newseria