Dodano: 13.08.2018, Kategorie: Stomatologia news
Znamy cały program 14.Sympozjum CEIA
Doroczne sympozjum Środkowoeuropejskiej Akademii Implantologii odbędzie się w dniach 26-27 października b.r. w Krakowie.
Znamy już ostateczny program spotkania. Program zawiera warsztaty, wykłady i panele dyskusyjne.
Wśród wykładowców znajdziemy reprezentantów z Polski, Włoch i USA.
Zapraszamy chirurgów, protetyków, periodontologów i techników laboratoryjnych, wszystkich współpracujących z pacjentami implantologicznymi.Wiedza, którą Państwo zdobędziecie na Sympozjum, pomoże połączyć pracę z pogranicza różnych specjalizacji i zakresów pracy w gabinecie, wskaże newralgiczne „punkty przejścia pacjenta między lekarzami”, które mogą w przyszłości doprowadzić np. do periimplantitis.
Pierwszego dnia | Wykłady | Panel Dyskusyjny
Dr hab. n.med. Piotr Majewski – dyrektor CEIA, kierownik pierwszej w Polsce Pracowni Implantologii IS CM UJ, autora szeregu publikacji naukowych, uczestnika badań i wykładowcę NYU CD. W ramach otwarcia sympozjum przybliży bieżące problemy współczesnej implantoprotetyki.
Prof. Marzena Dominiak – prezydenta PTS, autorki wielu uznanych publikacji, badań i wykładów, która zabierze głos nt. zastosowania laserów w leczeniu periimplantitis, protokołu postępowania oraz wpływu lasera na powierzchnie implantów.
Prof. Stephen Chu -jeden z najwybitniejszych implantoprotetyków, mający ogromny wpływ na współczesną stomatologię odtwórczą i estetyczną. Blisko 5 h prezentacja w ramach piątkowej sesji, będzie poświęcona kilku istotnym dla współczesnej implantoprotetyki kwestiom. Wpływowi łączenia implantu z nadbudową oraz kształtu odbudowy tymczasowej i finalnej na występowanie periimplantitis; natychmiastowym odbudowom: perioprotetycznym zarządzaniem obszarem poekstrakcyjnym z defektem wyrostka zębodołowego; odwiecznym rozważaniom nad łączeniem zębów z implantami i przęsłom w strefie estetycznej.
Dr Nicola De Angelis – autor szeregu publikacji i wykładów z zakresu periodontologii i implantologii. Omówi czynniki poza osseointegracją, wpływające na sukces implantologiczny w odniesieniu do zapobiegania i postępowania w przypadku niepowodzeń.
Drugiego dnia | Wykłady
Prof. Giulio Rasperini – znany praktyk i szkoleniowiec z zakresu perioimplantologii, wykładowca University of Milan i University of Michigan.W ramach sobotniej (3h) prezentacji omówiprzygotowania chirurgiczne i periodontologiczne tkanki miękkiej przed implantacją, które są niezbędne do osiągnięcia długotrwałego powodzenia leczenia pod względem funkcji i estetyki.
Prof. Dario Castellani – profesor wizytujący na Boston Tufts University, autor wielu publikacji, wykładów i szkoleń we Włoszech oraz o zasięgu międzynarodowym, zajmie się analizą prac przykręcanych i cementowanych, aspektami biomechanicznymi związanymi z implantologią, w szczególności tymi, które dotyczą połączenia implantu.
Warsztaty przed Sympozjum
Po latach przerwy powracamy do warsztatów praktycznych, tym razem bez udziału pacjentów ale w oparciu o ćwiczenia praktyczne na materiałach zwierzęcych. Prof. Giulio Rasperini poprowadzi 5 h zajęcia z zakresu okołoimplantologicznych techniki pracy i praktycznych innowacji periochirurgicznych.Uczestnicy będą mieli okazję samodzielnie wypróbowaćautorskie techniki pracy przydatne stomatologom pracującym z pacjentami implantologicznymi. Warsztaty będą idealne dla protetyków, periodontologów, chirurgów i implantologów
Zgłoszenia
Dla pierwszych 75 osób które zgłoszą się w sierpniu oferujemy podwójną promocję.
Fundacja CEIA | ceia@ceia.pl lub Dental Depot Wasio + 48 71 3357071/72.