Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

ZUMBA zamiast zęba

image1Spośród wszystkich oddziałów Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii Oddział Łódź wyróżnia się aktywnością. Organizujemy wiele akcji profilaktycznych, konferencje, szkolenia. Jednak nie samą nauką żyje student. Z tą myślą postanowiliśmy zatroszczyć się o sprawność fizyczną członków naszego oddziału, organizując dla nich warsztaty zumby. 

Zajęcia taneczne rozpoczęły się w marcu tego roku. Zainteresowanie udziałem było większe, niż oczekiwaliśmy i szybko okazało się, że jedna grupa w tygodniu to za mało. Dlatego też tańczymy we wtorki i środy. Miejscem naszych treningów jest sala w Centrum Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego – lokalizacja dogodna dla większości studentów. Instruktorem zumby dla PTSS-u została Karolina Szczepaniak – studentka fizjoterapii UM, obecnie w trakcie magisterki.

Zumba to świetna zabawa, okazja, aby spalić mnóstwo kalorii, wyrzeźbić sylwetkę. Żywiołowy taniec będący połączeniem rytmów latynoamerykańskich z elementami fitnessu pozwala zapomnieć o stresie towarzyszącym na co dzień i naładować się pozytywną energią. Jako że wiele kroków zumby jest zaczerpniętych z aerobiku, dobrze radzą sobie z nią nawet ci, którzy nie mają talentu do tańca.

Energetyczna muzyka, dynamiczny trening, pozytywna atmosfera – nasze spotkania to świetna alternatywa na spędzanie wolnego czasu. Warto oderwać się na godzinę od rzeczywistości po to, aby powrócić do niej ze zdwojoną siłą!

Aleksandra Grabiec
PTSS Łódź